Voditelj/-ica integracije rizika

O poslu

Opis radnog mjesta:
Kao jedna od najuspješnijih financijskih grupacija, UniCredit raste u istinski međunarodnom okruženju. Poslujemo u 50 zemalja i dajemo priliku za rast i razvoj osobama koji dijele naš entuzijazam prema neprestanoj gradnji na našim lokalnim korijenima i snažnom europskom identitetu.

Kao Voditelj/-ica integracije rizika u Zagrebačkoj banci, svrha Vašeg posla bit će koordiniranje procesa ocjene adekvatnosti internog kapitala u skladu s internom metodologijom i zakonskom regulativom te izrada upravljačkih i regulatornih izvješća o procesu ocjene adekvatnosti internog kapitala. Također, bavit ćete se integracijom rizika u okviru procesa procjene adekvatnosti internog kapitala.

Naša ponuda:
- rad u vodećoj banci u Hrvatskoj
- prilika za suradnju s top managementom kao i komunikaciju te razmjenu iskustava i znanja s regulatorom i ostalim uključenim stakeholderima
- propisivanje i implementiranje metodologije za kvantifikaciju poslovnog rizika, rizika nekretnina, rizika financijskog ulaganja i agregaciju rizika
- stručna podrška u kvantificiranju apetita za rizik ostalim organizacijskim dijelovima uključenim u proces
- planiranje i izvještavanje internog kapitalnog zahtjeva u skladu s internom metodologijom i zakonskom regulativom
Vrsta posla:
stalni radni odnos
Županija:

Znanja i kvalifikacije:
Od vas očekujemo:
- razvijene vještine usmenog komuniciranja te izražene koordinacijske i prezentacijske vještine
- pozitivan profesionalni pristup i iznimnu radnu etiku kao i orijentiranost timskom radu
- ustrajnost i odgovornost te samostalnost u ostvarivanju ciljeva i kvalitativnih standarda
- otvorenost novim idejama te proaktivnost u predlaganju rješenja i potencijalnih unapređenja problema

Koje uvjete morate zadovoljavati:
- VII. stupanj stručne spreme (VSS) / diplomski studij ekonomije, matematike, informatike ili drugog srodnog područja
- Minimalno 5 godina radnog iskustva na srodnim poslovima
- Poželjno razvijene vještine pisanog izražavanja potrebnih za oblikovanje razumljivih materijala kroz agregiranje većih količina podataka
- Poželjno dobro poznavanje regulative HNB-a i EU-a (CRD/CRR) u vezi s upravljanjem rizicima, osobito u dijelu adekvatnosti kapitala
- Poželjno poznavanje metoda, tehnika i procesa upravljanja rizicima u financijskim institucijama
- Poželjno poznavanje i razumijevanje modela kvantifikacije rizika u poslovanju banaka
- Poželjno izvrsno znanje engleskog jezika u govoru i pismu
- Poželjno izvrsno poznavanje rada na osobnom računalu (MS Office)

Detalji prijave:
- Mjesto rada: Zagreb
- Broj otvorenih radnih mjesta: 1
- Rok za prijavu: 18.12.2014.

Pozivamo Vas da svoje ponude koje će adresirati naša očekivanja, zajedno s iscrpnim životopisom, dostavite putem sljedećeg linka.

Razmatrane će biti samo pravovremene i potpune prijave pristigle elektronskim putem.

Za dodatne informacije slobodno nam se obratite na telefon +385 (0) 1 630 5145.

Više o nama saznajte na našim webu stranicama: www.zaba.hr,
a pozivamo vas da nas posjetite i na

Linked In-u.
Minimalna stručna sprema:
Fakultet
Strani jezik:
engleski
Poznavanje rada na računalu:
dobro
Potrebno radno iskustvo:
pet godina