Viši kontroling specijalist (m/f)

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
22.02.2017.

O poslu

Opis radnog mjesta:
METRO Cash & Carry Hrvatska kao dio METRO Grupe, jedan je od najuspješnijih veleprodajnih lanaca u svijetu, prisutan u 25 zemalja Europe i Azije, s više od 749 veleprodajnih centara i više od 112.000 zaposlenih. U Hrvatskoj smo prisutni od 2001. s otvorenih 9 veleprodajnih centara, u Zagrebu, Rijeci, Zadru, Splitu, Osijeku, Varaždinu, Puli i Poreču.

Želiš li svoju karijeru razvijati u dinamičnom okruženju, pozivamo Te da nam se pridružiš na radnom mjestu:

Kao viši kontroling specijalist pružat ćeš podršku lokalnom Menadžmentu u procesu svakodnevnog i strateškog odlučivanja, osiguravajući transparentnost i informacije o izvještavanju i kontrolingu, te pružajući visoko-kvalitetne informacije, analize i preporuke, a sve u bliskoj suradnji sa svim povezanim funkcijama unutar organizacije

Tvoji zadaci će biti:
• Osigurati da Uprava na raspolaganju ima sve potrebne izvještaje i analize, popraćene operativnim i financijskim aspektima
• Osigurati redovito financijsko izvještavanje
• Pružati podršku menadžmentu u smislu interpretacije rezultata i realističnog i točnog predviđanja u pogledu poslovnog razvoja
• Razvijati i unaprjeđivati postojeće izvještaje i izvještajne alate
• Pripremati prijedloge za investicije i izvještaje o investicijama
• Osigurati evaluacijske izvještaje za poslovne ciljeve / poticaje
• Koordinirati / pripremati ad hoc analize
• Izvještavanje o godišnjim planovima zaliha za prodavaonice
stalni radni odnos, rad na određeno vrijeme, stručno osposobljavanje
Županija:

Znanja i kvalifikacije:
Od našeg budućeg zaposlenika očekujemo:
• VSS iz ekonomije ili poslovnog upravljanja, po mogućnosti usmjerenje na financije ili IT
• Najmanje dvije godina radnog iskustva u maloprodaji
• Dobro poznavanje kontrolinga ili računovodstva
• Izvrsne analitičke i organizacijske vještine
• Izražene komunikacijske i vještine prezentiranja
• Vještine vođenja i ophođenja s ljudima i postojanost
• Timski rad i sklonost sustavnom / poslovnom okruženju (osnovno IT znanje)
• Poznavanje engleskog jezika
Minimalna stručna sprema:
Fakultet
Strani jezik:
engleski
Potrebno radno iskustvo:
dvije godine