System administrator (m/ž)

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
27.08.2015.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Altus informacijske tehnologije upravlja vodećim data centrom u Hrvatskoj koji postoji od 2005. u okviru tvrtke Markoja d.o.o., a od 2011. kao samostalna tvrtka. Kroz prvih pet godina poslovanja Data centar Markoja postao je poznat kao jedno od vodećih telekomunikacijskih čvorišta u Hrvatskoj, preko kojeg mnoge domaće telekomunikacijske tvrtke ostvaruju svoju vezu sa svijetom.

Altus IT trenutno raspolaže s dvije sistemske dvorane, a pored tradicionalnih usluga kolokacije razvija usluge bazirane na Cloud tehnologijama.

Opis posla
Redovna administracija cloud sustava na svim razinama, administracija i troubleshooting mreža. Poslovi razvoja cloud usluga. Administracija vlastitih i korisničkih VM-a (Unix/Linux, BSD, Windows) i servisa (FW, DNS, HTTPD,...).

Po potrebi obavljanje ostalih poslova vezanih uz data centar (rad sa sustavima napajanja energijom, klimatizacijom, optičkim komunikacijama, pasivna dežurstva).
Vrsta posla:
stalni radni odnos
Županija:

Znanja i kvalifikacije:
Uvjeti
Tražimo kandidata koji je sklon radu u tehnologijama otvorenog koda, komunikativan je i prije svega timski igrač.

Obavezni uvjeti za potencijalne kandidate:
- završena viša ili visoka škola (FER, FOI, TVZ)
- napredno poznavanje operacijskih sustava (osobito RHEL linuxa)
- poznavanje računalnih mreža (posebno L2)
- sposobnost za samostalni rad

Poželjne osobine kandidata:
- iskustvo rada na sličnim poslovima
- iskustvo u nekom od skriptnih jezika (bash, perl, python)
- posjedovanje industrijskih certifikata (Cisco, RedHat)
- iskustvo u radu sa virtualizacijskim sustavima (KVM, Xen, OpenVZ, VMware)

Stručna sprema: Magistar struke, Sveučilišni prvostupnik, Viša stručna sprema, Visoka stručna sprema

Potrebne godine iskustva: 1-3

Što nudimo
- prijenosno računalo
- mobilni telefon
- rad na većim projektima za neke od najvećih svjetskih kompanija
- podrška u konstantnom usavršavanju, certifikati, konferencije

Vrsta zaposlenja: Stalni radni odnos

Svoje prijave možete slati na [email protected]
Minimalna stručna sprema:
Viša škola
Strani jezik:
engleski
Vozačka dozvola:
B
Poznavanje rada na računalu:
napredno