Stručni suradnik (m/ž)

Mjesto rada:
Rijeka
Rok prijave:
30.11.2017.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Na temelju odluke Fakultetskoga vijeća Filozofski fakultet u Rijeci raspisuje

NATJEČAJ
za izbor suradnika

Jednog stručnog suradnika u sustavu znanosti i visokom obrazovanju, iz znanstvenoga područja humanističkih znanosti, polje filologija za rad na projektu „Advancing the European Multilingual Experience (AThEME)“, na određeno vrijeme u punom radnom vremenu.
Vrsta posla:
rad na određeno vrijeme

Pristupnici moraju ispunjavati uvjete utvrđene Zakonom o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju (NN 123/03, 198/03, 105/04, 174/04, 2/07 – Odluka USRH, 46/07, 45/09, 63/11, 94/13, 139/13 i 101/14 – Odluka i Rješenje USRH), Odlukom Rektorskog zbora o nužnim uvjetima za ocjenu nastavne i stručne djelatnosti u postupku izbora u znanstveno-nastavna zvanja (NN 106/06), Odlukom Rektorskog zbora o nužnim uvjetima za ocjenu nastavne i stručne djelatnosti u postupku izbora u nastavna zvanja (NN 13/12), Pravilnikom o postupku izbora u znanstveno-nastavna, umjetničko-nastavna, znanstvena, nastavna i suradnička zvanja te na odgovarajuća radna mjesta na Sveučilištu u Rijeci, Statutom Sveučilišta u Rijeci i Statutom Filozofskog fakulteta u Rijeci.

Uz prijavu na natječaj potrebno je priložiti:
- životopis,
- pismo motivacije na hrvatskom, engleskom i talijanskom jeziku,
- diplomu ili uvjerenje o završenom sveučilišnom preddiplomskom i diplomskom studiju,
- prijepis ocjena na preddiplomskom i diplomskom studiju s izračunatom prosječnom ocjenom,
- dokaz o poznavanju engleskog i talijanskog jezika.

Uvjeti:
- završen sveučilišni diplomski studij iz polja filologije,
- dobro poznavanje engleskog i talijanskog jezika u govoru i pismu.

Na natječaj se mogu ravnopravno javiti osobe oba spola.

Preslike isprava ne moraju biti ovjerene, a odabrani kandidati dužni su prije sklapanja ugovora dostaviti na uvid original dokumenata.

Pristupnici koji su visokoškolsku kvalifikaciju stekli u inozemstvu dužni su priložiti rješenje o priznavanju inozemne visokoškolske kvalifikacije izdano od Agencije za znanost i visoko obrazovanje ili potvrdu o predanom zahtjevu.

Pristupnici strani državljani dužni su priložiti i dokaz o pozna­vanju hrvatskog jezika (napredna razina).

Pristupnici koji kod prijma u radni odnos ostvaruju prednost prema posebnom zakonu dužni su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo te priložiti dokaze o ispunjavanju uvjeta kojima stječu prednost na natječaju.

Rok za podnošenje prijava je 30 dana od raspisivanja natječaja u Novom listu, odnosno Narodnim novinama (relevantan je rok koji zadnji istječe).

Nepravovremene i nepotpune prijave te prijave koje ne ispunjavaju formalne uvjete natječaja neće se razmatrati. O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u zakonskom roku dostavom dopisa o odabiru kandidata.

Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta natječaja šalju se na adresu:

FILOZOFSKI FAKULTET U RIJECI
Sveučilišna avenija 4
51000 Rijeka
Minimalna stručna sprema:
Fakultet
Strani jezik:
engleski, talijanski