Samostalni komercijalist u nabavi (m/ž)

O poslu

Opis radnog mjesta:
Aluflexpack novi d.o.o. sa svojim povezanim poslovnim subjektima („Aluflexpack Grupa“) čini grupu proizvodnih tvrtki sa modernom proizvodnjom i priznatim standardima kvalitete integriranu u austrijsku Montana Tech Components Grupu. Njezina glavna poslovna djelatnost je proizvodnja fleksibilne ambalaže i prerada aluminijske folije, papira i savitljivih filmova. Više od 85% svog prometa ostvarujemo na međunarodnom tržištu i planiramo daljnji rast. Dobavljači i kupci Aluflexpack Grupe su vodeće tvrtke u svom području poslovanja, više o nama: www.afp.hr.

Naše osnovne vrijednosti su:
- usmjerenost na kupce i rezultat
- izvrsnost u svemu – razvoju proizvoda, proizvodnji, pružanju usluga
- ljudi i zaposlenici: iznimno nam je važan pristup poslu, kao i integritet, stalno učenje, otvorenost u komunikaciji i suradnji
- kontinuirani razvoj
- briga o okolini

Osobna predanost i kompetentnost zaposlenika predstavlja ključni čimbenik uspjeha Aluflexpack Grupe.

Za potrebe našeg povezanog Društva tražimo analitične, vrijedne, fleksibilne i samostalne kolege orijentirane na postizanje ciljeva koji rado rade u interdisciplinarnim timovima i na po svemu izazovnim poslovima, kolege u koje ćemo se moći pouzdati.

Ukoliko tražite nove i dugoročne izazove u međunarodnom okružju i smatrate da možete pridonijeti uspjehu grupe, vjerujete u svoje sposobnosti i vještine, imate kvalitetno radno iskustvo te potrebna znanja, predstavite nam se kroz Vaš životopis i motivacijsko pismo kao

– Omiš (dva izvršitelja)

Vaši zadaci će biti:
- plasiranje narudžbi prema postojećim dobavljačima
- potvrda narudžbe u zadanom roku (2-3 dana) te proslijeđivanje te informacije svima u lancu
- osiguravanje pravodobne nabave sirovina i repromaterijala u skladu s planovima proizvodnje
- pravovremeno proslijeđivanje informacije svima u lancu o svim promjenama u količinama/rokovima
- prikupljanje sve potrebne dokumentacije vezane uz predmet nabave (tehnička dokumentacija; zdravstveni certifikati i sl..)
- obavljanje svih poslova vezanih uz realizaciju posla od uspostave kontakta s dobavljačem do obavijesti o plaćanju
- uspostavljanje i održavanje trajnih poslovnih odnosa s dobavljačima
- pripremanje dokumenata i briga za pravovremeno ostvarivanje reklamacija prema dobavljačima pokrenutim od strane Skladišta, Laboratorija, Proizvodnje, izvještavanje o njima te njihovo privođenje kraju do faze dobivanja zamjenskog materijala ili povrata novca
- istraživanje tržišta nabave, praćenje trendova ponude, potražnje i cijena
- predlaganje strategije nabave materijala sa ino i domaćeg tržišta, praćenje cijena, te sastavljanje periodičnih izvještaja i projekcija
- praćenje plaćanja i redovito izvještavanje neposrednog rukovoditelja o tome
- sklapa i samostalno ugovara poslove od interesa za poslodavca u dogovoru ili prema zacrtanom planu s neposrednim rukovoditeljem
- surađuje sa svim odjelima u Društvu
- u cilju usklađivanja zaliha posebno surađuje s odjelima: plan, tekuće i investicijsko održavanje, skladištem i otpremom, investicijama
- sastavlja i vodi evidenciju o mjesečnoj realizaciji repromaterijala i sirovina te rezervnih dijelova
- izrađuje kalkulaciju dobavljačkih cijena, priprema elemente ugovora i predlaže sklapanje istih
- pravovremeno nabavlja uzorke materijala potencijalnih/postojećih dobavljača – uz suradnju s
odjelom Tehnologije
Vrsta posla:
rad na određeno vrijeme

Znanja i kvalifikacije:
Potrebni uvjeti:
- minimalno sveučilišni prvostupnik, poželjno sveučilišni diplomski studij ekonomskog usmjerenja ili tehničkog usmjerenja
- minimalno tri (3) godine radnog iskustva na navedenim poslovima, prednost je iskustvo stečeno u međunarodnim kompanijama kao i proizvodnim kompanijama
- dobro poznavanje rada u Microsoft Dynamics NAV (Navision) ili drugom ERP sustavu
- strani jezici: napredno znanje engleskog jezika u govoru i pismu (iskusni korisnik C1) je uvjet; dodatno znanje talijanskog ili njemačkog jezika prednost
- izvrsno poznavanje rada u MS Office programima (Excel, Word, Outlook, Internet)

Ponuda:
Nudimo profesionalno radno okruženje, stimulativna primanja za ostvarivanje rezultata uz stalno učenje i profesionalni razvoj.

Prijava kandidata:
Molimo da cijenjene ponude s motivacijskim pismom i životopisom proslijedite putem linka za prijavu zaključno do 19.4.2015.

Napomena: poziv u daljnji selekcijski postupak uputit ćemo samo kandidatima za koje ocijenimo da odgovaraju svim traženim uvjetima iz natječaja. Ostalim kandidatima zahvaljujemo na iskazanom interesu i pozivamo da i dalje prate naše natječaje. Sve pristigle prijave pohranit ćemo u našoj internoj bazi podataka, osim ukoliko se ne slažete što molimo da naglasite prilikom prijave na natječaj
Minimalna stručna sprema:
Viša škola
Strani jezik:
engleski
Poznavanje rada na računalu:
napredno
Potrebno radno iskustvo:
tri godine