Programer (m/ž)

Mjesto rada:
Osijek
Rok prijave:
13.12.2022.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Zavod za informatiku Osijek trenutno jedna od vodećih informatičkih ustanova u Republici Hrvatskoj u području izrade programskih rješenja i pružanja informatičkih usluga prvenstveno tijelima javne vlasti i javnim službama.

Mogućnost stalnog napredovanja, prilike za učenje i usavršavanje, timski rad u poticajnoj, dinamičnoj i ugodnoj radnoj sredini, stimulativna primanja u skladu s rezultatima rada, godišnje nagrade, naknada za prehranu i prijevoz, njegovanje zdravlja i dobrobiti zaposlenika kroz sistematske preglede i sportske aktivnosti

Programer – jedan izvršitelj na neodređeno vrijeme

Za programera može biti izabrana osoba koja pored općih, zakonom utvrđenih, ispunjava i sljedeće posebne uvjete:

− VSS ili VŠS elektrotehničkog, informatičkog, prirodoslovno-matematičkog ili ekonomskog smjera,
− 1 godina radnog iskustva na poslovima iz područja informatičke tehnologije,
− znanje engleskog jezika.

Radni odnos se može zasnovati i s osobom koja ne ispunjava uvjete u pogledu vrste ili stupnja stručne spreme ukoliko posjeduje znanja potrebna za obavljanje posla određenog radnog mjesta potvrđena odgovarajućom javnom ispravom (certifikatom ili sl.) državnog ili međunarodnog značenja o osposobljenosti za obavljanje određenih poslova. Ako osoba nema traženu javnu ispravu, obavezna ju je steći u roku od godine dana od zasnivanja radnog odnosa.

Opis poslova:
• Programira i testira aplikacije temeljem projektnih zadataka te nadzire njihov rad,
• instalira i prilagođuje aplikaciju računalnom sustavu korisnika, obučava korisnike za rad s aplikacijom,
• pretražuje baze podataka i izrađuje izvještaje na temelju upita,
• vodi dokumentaciju o aplikacijama,
• obavlja druge stručne poslove po nalogu ravnatelja.

Programiranje web aplikacija na VB.NET ili .NET/.NET Core C# platformi te MSSQL ili Oracle bazi podataka.

Radni odnos zasniva se na neodređeno vrijeme uz uvjet probnog rada u trajanju od 3 mjeseca.

Uz pisanu prijavu natjecatelji moraju priložiti:
− životopis,
− presliku diplome,
− dokaz o radnom stažu,
− uvjerenje o nekažnjavanju (u izvorniku ili ovjerenoj preslici, ne stariji od 6 mjeseci) i
− dokaz o hrvatskom državljanstvu.

Kandidati koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim propisima, dužni su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo, te priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta iz natječaja kao i sve dokaze kojima ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju, u kojem slučaju imaju prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Pozivaju se kandidati koji ostvaruju prednost prilikom zapošljavanja sukladno čl. 102. st. 1.–3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17., 98/19., 84/21.) da dostave dokaze iz čl. 103. st. 1. navedenog zakona u svrhu ostvarivanja prednosti prilikom zapošljavanja. Popis dokumenata potrebnih za ostvarivanje prednosti prilikom zapošljavanja dostupni su na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja

Svi kandidati podnošenjem prijave daju svoju suglasnost Zavodu za informatiku Osijek da u njoj navedene osobne podatke prikuplja, obrađuje i pohranjuje u svrhu provedbe predmetnog oglasa, te da ih može koristiti u svrhu sklapanja ugovora o radu, kontaktiranja i objave na internetskim stranicama/oglasnoj ploči te ostalim radnjama potrebnim za proces zapošljavanja. Sve pristigle prijave biti će zaštićene od pristupa neovlaštenih osoba te pohranjene na sigurno mjesto i čuvane u rokovima predviđenim zakonskim propisima, aktima i odlukama Zavoda za informatiku Osijek. Prava podnositelja prijave i postupanje u odnosu na njegove osobne podatke može se vidjeti na mrežnim stranicama Zavoda za informatiku Osijek na poveznici www.zio.hr

Prijave se podnose na adresu: Zavod za informatiku Osijek, Radićeva 4, u roku od 8 dana od objave oglasa na mrežnim stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.

Zavod za informatiku Osijek zadržava pravo poništiti natječaj.

O rezultatima izbora natjecatelji će biti obaviješteni u zakonskom roku.
Vrsta posla:
stalni radni odnos

Minimalna stručna sprema:
Fakultet
Strani jezik:
engleski
Poznavanje rada na računalu:
napredno
Potrebno radno iskustvo:
jedna godina