Plumber / Pipefitter (m/f) / Vodoinstalater/Cjevar (m/ž)

Mjesto rada:
Oslo, Norway
Rok prijave:
09.02.2017.

O poslu

Opis radnog mjesta:
We are currently recruiting Plumbers/Pipefitters that can work for us on projects, full time, provided by our customers.

Plumbers / Pipefitters (m/f)

To be qualified as a plumber, you need to have experience of installing, repairing and maintaining pipes, fixtures and other plumbing used for water distribution and waste water disposal on construction sites or in a commercial environment.

You will be working with conventional Plumbing installations on construction sites, in Offices, industrial, rehabilitation and new constructions, as well as private homes. Installation of sprinkler systems is highly merited.

Salary:
Monthly earnings: 3400 Euro/Gross each month.

Trenutno smo u potrazi za Vodoinstalaterom/Cjevarom za stalni radni odnos, koji žele raditi za nas, na projektima naših klijenata.

Tražimo kvalificirane vodoinstalatere/cjevare sa iskustvom u instalaciji, popravcima i održavanjem cijevi, instalacijama za distribuciju voda i otpadnih voda na gradilištima i u komercijalnoj okolini. Raditi ćete na jednostavnim vodoinstalaterskim instalacijama na gradilištima, u uredima, na industrijskim i novim gradilištima, lokacijama za obnovu kako i u privatnim kućama. Poznavanje instalacija sistema prskalica je prednost.

Mjesečna primanja: 3400€/brutto
Vrsta posla:
stalni radni odnos, rad na određeno vrijeme
Županija:
Država:
Norway

Znanja i kvalifikacije:
Merits Plumber:
• Certified Plumber/Pipefitter
• Reading Construction plans
• Installation sprinkler systems
• Adaptable, thorough, a team player and a problem solver with a high work ethic.
• Able to speak, write and understand English.
• Minimum 2 years of experience as a Plumber/Pipefitter
• Be well-organized

We offer good pay conditions and help with the practical to start work in Norway with our long-term projects. The projects will run from 3-6 months onwards.

Advantage if you have experience of working in other countries and know different types of work culture.

We will organize and help with the practical issues like paperwork, transport and accommodation needed to get you started.
If the above role sounds of interests to you, please send us a copy of your CV today.

Please e-mail your CV to the address provided:
[email protected]

Please note that only successful applicants will be contacted. If you are not contacted within 10 days of submitting your application, please consider your application unsuccessful.

Potrebna znanja i kvalifikacije:
• KV vodoinstalater
• znanje čitanja građevinskih planova
• instalacija sistema prskalica
• sposobnost brze prilagodbe, rada u timu i rješavanja problema sa visokom razinom radne etike
• minimalno 2 godine neprekidnog rada kao vodoinstalater
• znanje engleskog jezika, u govoru, pismu i razumijevanju
• dobre organizacijske sposobnosti

Nudimo dobra primanja i pomoć oko sređivanja dokumentacije kako bi mogli početi raditi u Norveškoj na našim dugoročnim projektima. Projekti traju 3-6 mjeseci i duže. Prednost imaju kandidati koji su već radili u inozemstvu i poznaju različita radna okruženja.

Izabranom kandidatu pomoći, oko svega što je potrebno za početak rada: rješavanje potrebne dokumentacije, prijevoz i smještaj.

Ako Vam je ova pozicija zanimljiva, molimo Vas, pošaljite svoj životopis već danas. E-mail na koji možete poslati životopis:

Kontaktirati ćemo samo one kandidate koji uđu u uži krug. Ako Vas ne kontaktiramo u periodu od 10 dana nakon slanja životopisa, Vaša prijava nije ušla u uži krug.
Potrebno radno iskustvo:
dvije godine