Njegovateljica - Medicinska sestra / tehničar

Mjesto rada:
Berlin, Njemačka
Rok prijave:
15.08.2015.
Plaća:
od 1 593 € do 2 256 € neto  (Kalkulator plaće)

O poslu

Opis radnog mjesta:
Business Service Agency d.o.o. traži stručne medicinske sestre (m/ž) i njegovateljice (m/ž) za stalan radni odnos prevashodno u domovima za stare u Saveznoj republici Njemačkoj.

Prijave na njemačkom jeziku, uključujući CV u Europass formatu (na njemačkom jeziku i sa slikom) slati na [email protected].

NAPOMENA: zbog velikog interesovanja, kandidati koji ne zadovoljavaju osnovne uslove konkursa neće biti kontaktirani.
Posebne pogodnosti:
- bruto plaća u iznosu od 1500€ za mesto pomoćnika njegovatelja
- bruto plaća u iznosu od 1900€ za mesto medicinske sestre odnosno njegovatelja
- sufinansiranje ubrzanog kursa njemačkog jezika za kandidate koji nemaju završen B2, uz mogućnost pozajmice
- zdravstveno osiguranje
- 22 dana plaćenog godišnjeg odmora

- podrška oko prikupljana dokumentacije za priznavanje zvanja
- prijem na aerodromu po dolasku u Njemačku
- podrška pri traženju stana
- zakazivanje termina u njemačkim službama
- stalan kontakt kako sa kandidatima tako i sa poslodavcima, a sve u cilju što bezbolnijeg prilagođavanja novom poslovnom okruženju

Održivost:

Mjera našeg uspjeha jeste zadovoljstvo - kako naših kandidata, tako i klijenata odnosno njihovih pacijenata. I nakon uspješne integracije, mi stojimo na strani svih svojih kandidata kao pouzdan partner po svim pitanjima koja po preseljenju u novu sredinu mogu biti od značaja.
Vrsta posla:
stalni radni odnos
Županija:

Znanja i kvalifikacije:
Preduvjeti:
1. Diploma medicinske sestre (IV stepen stručne spreme)
2. Poznavanje njemačkog jezika (minimum B1, poželjno B2)

Kod kandidata također cjenimo:
- pređašnje iskustvo u radu sa starijim osobama
- dobre komunikacione veštine
- prilagodljivost i fleksibilnost
- interesovanje za rad unutar međunarodnog tima.

Kontakt e-mail: [email protected]
Minimalna stručna sprema:
Srednja škola
Strani jezik:
njemački
Potrebno radno iskustvo:
dvije godine