Kontroler (m/ž)

Mjesto rada:
Omiš
Rok prijave:
19.04.2015.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Aluflexpack novi d.o.o. sa svojim povezanim poslovnim subjektima („Aluflexpack Grupa“) čini grupu proizvodnih tvrtki sa modernom proizvodnjom i priznatim standardima kvalitete integriranu u austrijsku Montana Tech Components Grupu. Njezina glavna poslovna djelatnost je proizvodnja fleksibilne ambalaže i prerada aluminijske folije, papira i savitljivih filmova. Više od 85% svog prometa ostvarujemo na međunarodnom tržištu i planiramo daljnji rast. Dobavljači i kupci Aluflexpack Grupe su vodeće tvrtke u svom području poslovanja, više o nama: www.afp.hr

Naše osnovne vrijednosti su:
- usmjerenost na kupce i rezultat
- izvrsnost u svemu – razvoju proizvoda, proizvodnji, pružanju usluga
- ljudi i zaposlenici: iznimno nam je važan pristup poslu, kao i integritet, stalno učenje, otvorenost u komunikaciji i suradnji
- kontinuirani razvoj
- briga o okolini

Osobna predanost i kompetentnost zaposlenika predstavlja ključni čimbenik uspjeha Aluflexpack Grupe.

Za potrebe našeg povezanog Društva tražimo proaktivne, vrijedne kolege, orijentirane na poboljšanje procesa i rješavanje problema te uvođenje pozitivnih promjena, koji rado rade u interdisciplinarnim timovima i na po svemu izazovnim poslovima, kolege koje vjeruju u svoje jake komunikacijske sposobnosti, u koje ćemo se moći pouzdati.

Ukoliko tražite nove i dugoročne izazove u međunarodnom okružju i smatrate da možete pridonijeti uspjehu grupe, vjerujete u svoje sposobnosti i vještine, imate kvalitetno radno iskustvo te potrebna znanja, usmjereni ste na detalje i vrlo organizirani, predstavite nam se kroz Vaš životopis i motivacijsko pismo kao

Kontroler (m/ž) - Omiš

Kontroler odgovara i podnosi izvješća direktoru kontrolinga Aluflexpack Grupe, te menadžmentu Društva. Kontroler je odgovoran za sve financijske aspekte koji se odnose na Društvo. Ovo pozicija podrazumijeva vodeću ulogu te se očekuje da će zaposlenike potaknuti na veću razinu profesionalnosti, bolju kvalitetu u pružanju usluga te veću produktivnost i potaknuti timski pristup poslu. Kontroler usko surađuje s menadžmentom i zaposlenicima, te čini poveznicu s odjelima Aluflexpack grupe, kao što su računovodstvo, nabava, IT i logistika.

Vaši zadaci će biti:
- provođenje procesa pravovremenog i redovitog mjesečnog zatvaranja poslovnih knjiga
- dnevna podrška menadžmentu u izradi analiza i pružanje uvida u ključne pokazate poslovanja, primjerice produktivnost
- pravovremena i točna priprema periodičnih izvještaja (mjesečno, kvartalno, godišnje) s naglaskom na analize odstupanja (ostvareno u odnosu na planirano), uključujući prijedloge korektivnih mjera
- ad – hoc analize poslovanja i prezentiranje istih menadžmentu Društva i menadžmentu Aluflexpack Grupe
- razvoj i praćenje sustava ključnih pokazatelja uspješnosti poslovanja (KPI kontroling) sukladno definiranim poslovnim ciljevima
- pravovremena i točna izrada financijskih planova, predviđanja i srednjoročnih planova, projekcija projekata / investicija za Društvo kao podrška stategiji Aluflexpack Grupe
- podrška i / ili implementacija aktivnosti usmjerene na povećanje učinkovitosti i produktivnosti (npr. optimalizacija radnog kapitala, smanjenje logističkih troškova itd.)
- sudjelovanje u raznim projektima (primjerice prilagodba, adaptacija, razvoj i/ili održavanje ERP-sustava Microsoft Dynamics NAV (Navision) u Društvu
- planiranje, usmjeravanje i praćenje aktivnosti vezanih uz troškove Društva, analizu troškova proizvodnje i doprinosa marže
- razvoj i održavanje odnosa sa sestrinskim jedinicama posebno u dijelu međukompanijskih transfernih cijena, te osiguranje transparentnosti u previđanjima transfernih cijena
- mentoriranje i nadziranje godišnjeg popis imovine Društva
- razvoj i praćenje investicijskog kontrolinga Grupe
Vrsta posla:
rad na određeno vrijeme

Znanja i kvalifikacije:
Potrebni uvjeti:
- sveučilišni diplomski studij ekonomskog usmjerenja, smjer kontroling ili financije odnosno računovodstvo
- minimalno tri (3) godine radnog iskustva na poslovima kontrolinga u proizvodnim kompanijama. Prednost je iskustvo stečeno u međunarodnim kompanijama kao i proizvodnim kompanijama
- visoka razina poznavanja metodologije i alata u području kontrolinga (posebice financijskog i operativnog kontrolinga), poznavanje metodologije upravljanja projektima je poželjna
- dobro poznavanje IFRS i / ili GAAP računovodstvenih standarda. Visoka razina poznavanja integracije financijskih sustava
- dobro poznavanje rada u Microsoft Dynamics NAV (Navision) ili drugom ERP sustavu
- izvrsno poznavanje rada u MS Office programima (osobito u Excel i Power Point)
- strani jezici: napredno znanje engleskog jezika u govoru i pismu (iskusni korisnik C1) je uvjet
- vozačka dozvola „B“ kategorije

Ponuda:
Nudimo profesionalno radno okruženje, stimulativna primanja za ostvarivanje rezultata uz stalno učenje i profesionalni razvoj.

Prijava kandidata:
Molimo da cijenjene ponude s motivacijskim pismom i životopisom proslijedite putem linka za prijavu zaključno do 19.4.2015.

Napomena: poziv u daljnji selekcijski postupak uputit ćemo samo kandidatima za koje ocijenimo da odgovaraju svim traženim uvjetima iz natječaja. Ostalim kandidatima zahvaljujemo na iskazanom interesu i pozivamo da i dalje prate naše natječaje. Sve pristigle prijave pohranit ćemo u našoj internoj bazi podataka, osim ukoliko se ne slažete što molimo da naglasite prilikom prijave na natječaj.
Minimalna stručna sprema:
Fakultet
Strani jezik:
engleski
Vozačka dozvola:
B
Poznavanje rada na računalu:
napredno
Potrebno radno iskustvo:
tri godine