Direktor financija i računovodstva (m/ž)

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
09.07.2015.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Naš klijent je hrvatska proizvodna, izvozna kompanija koja u cilju povećanja prodaje, proizvodnje, izvoza i daljnjeg razvoja poslovanja želi osnažiti organizaciju. Za ispunjenje tih ciljeva su joj potrebne kompetentne, iskusne i proaktivne osobe, za poziciju: DIREKTOR FINANCIJA I RAČUNOVODSTVA (m/ž)

Opis posla
• Odgovornost za provedbu, koordinaciju i razvoj aktivnosti kompanije u području financija, računovodstva, poslovnog analiziranja i planiranja i interne kontrole,
• Odgovornost za upravljanje procesima budgetiranja, operativnog planiranja te koordinacije svih ostalih financijskih aktivnosti poduzeća
• Odgovornost za kreiranje računovodstvenih politika u skladu sa zakonski propisanim računovodstvenim procedurama
• Odgovornost za osiguranje likvidnosti I pozitivnog novčanog tijeka kompanije
• Pripremanje financijskih i nadzornih izvještaja sukladno zakonu i regulatornom tijelu
• Pripremanje financijskih izvještaja kao podloga Upravi poduzeća za odlučivanje.
• Analiza poslovanja i upravljanje troškovima
• Potpora Upravi u cilju poboljšanja profitabilnosti programa i proizvoda
Vrsta posla:
stalni radni odnos
Županija:

Znanja i kvalifikacije:
Uvjeti
• VSS ekonomskog smjera (Financije i/ili računovodstvo) - magisterij ili MBA će biti smatran prednošću,
• minimalno 5 godina radnog iskustva na upravljačkim funkcijama u Financijama
• odlično poznavanje računovodstva i financija, dobro poznavanje Međunarodnih standarda financijskog izvještavanja
• odlično poznavanje zakonske regulative na području poreznog sustava, carina
• Napredno znanje engleskog jezika u govoru i pismu (razina B2)
• Sposobnost analiziranja posla s operativne perspektive i proaktivnog povezivanja sa operativnim upravljanjem
• Napredno korištenje Word, Excel, Power Point, Outlook, Internet
• Vozačka dozvola B kategorije

Očekivane vještine:
• Sposobnost prepoznavanja problema, uzroka problema te proaktivnog predlaganja rješenja
• Samoinicijativnost i proaktivnost
• Vodstvo I organizacijske vještine, kompetencije upravljanja ljudima I procesima
• Usmjerenost na postizanje ciljeva
• Preciznost, sistematičnost
• Komunikacijske vještine
• Pouzdanost I lojalnost
• Sposobnost rada pod pritiskom

Molimo Vas da nam svoj životopis sa slikom (poželjno) uz naglasak na postignuća na prošlim pozicijama, te motivacijsko pismo pošaljete do 07.07.2015. putem Brze prijave. Samo kandidati koji uđu u uži izbor će biti kontaktirani. Prijavljivanjem na natječaj dajete suglasnost da Vaši osobni podaci budu korišteni u svrhu izbora i selekcije za otvorena radna mjesta . Svi podaci koje budemo obrađivali biti će povjerljivi i neće biti dostupni trećim osobama.
Minimalna stručna sprema:
Fakultet
Strani jezik:
engleski
Vozačka dozvola:
B
Poznavanje rada na računalu:
napredno
Potrebno radno iskustvo:
pet godina